Reklamlar

GAS (GEVSEK AGIZ SENDROMU) NE DEMEK?

GAS yani GEVŞEK AGIZ SENDROMU kadınlarda *35. yaşgünü kutlamalarının hemen ertesinde görülen bir hastalıktır. Hastalık denmesinin sebebi elde olmadan, yaşa bağlı olarak (tıpkı menopoz gibi) hormonların dürtüklemesiyle ortaya çıkmasındandır. Sanki bir düğmeye basılmışcasına 40 yaşını deviren insanoğlunun birdenbire yakını görememesi gibi, 35’ini deviren insanoğlunda da bu durum ortaya çıkar.

Belirtileri, çene düşüklüğü, özel hayatını şiddetle ortalığa yayma hissi, kendini bu konuda tutama, hayatıyla ilgili ne olup bitiyorsa sorulmadan ve hiçbir zorlama olmadan konu komşuya anlatma şeklindedir. Ör: Muhtara nüfus sureti çıkartmaya gidip, niye gittiğini unutup, oturup kocasını şikayet edip çıkanlar veya Pazara gidip börülce alacağına görümcesini çekiştirip eli boş dönenler gibi…

Toplumun, eldeki avuçtaki gayriresmi rakamlarına göre, ben diyim %92, sen de yok canım o kadar da değildir, hadi olsun olsun %84’ünde kafadan vardır. Bu küçümsenmeyecek bir rakamdır. %84’ün cinsiyete göre dağılımı, ben diyim kadınlarda %82, sen de 85, ben diyim kızım total 84 zaten, Allah Allaaah, neyse 84’dan çıkar 82’yi, erkeklerde %2’dir. O ikinin de biri kocam, biri de oğlumdur. Bak hala konuşuyor!

GAS yani Gevşek Agız Sendromu halk arasında “çene ishali” olarak da bilinmektedir. Tam tersi konuşmayanına da “kabız ağızlı” denir. Bulabilirseniz Bkz.KAS (Kabız Ağız Sendromu)Halk arasında ağzından kerpetenle laf alırsın dediğimiz tiplerdir. GAS’a yakalananlar KAS’lılara gıpta ederler. Rol modelleri bu kabız çenelilerdir ama işte insanoğlu hep kendinde olmayanı ister, n’apcan?(Bu kendinde olmayanı istemek de hastalık)

Ne koyu çay, ne kola, ne de çeneyi sıkıca bağlamak ishale fayda etmez. Boşu boşuna tüketme selülit yapar. Çeneyi de sıkıp dişlerden olma valla apse yapar sonra istesen de konuşamazsın.

Durumu olgunlukla kabullenmekten başka çaren yoktur.  Ayrıca faydaları da vardır: 20lerdeki hatta 30ların başındaki o kasım kasım kasılmalar yok olur. Özüne dönersin. Utanmaz, arlanmaz bir insan oluverirsin. Onu anlatma ayıp, şundan bahsetme kayıp, efendiliği bi kenara bırakıp ammaaann koyverirsin! Ohhh bi rahatlarsın, göğüs kafesin genişler, yüreğin hafifler, çok konuşmaktan ağzın kurur bol su içmeye başlarsın ödemini atarsın…Yani olur olmaz şeyleri sır tutup şişeceğine GAS olup uçarsın:)))

Bu yazının yazılma sebebi, bana bir şeyler oluyor, çenemi tutamıyorum, özel hayat diye bişey kalmadı, ne olup bitiyorsa herkese anlatıyorum. Onu beğenmiyorum, bunu beğenmiyorum, arkasından dedikodu yapıp duruyorum, sürekli konuşma isteğiyle yanıp tutuşuyorum şeklinde yakınmaları olan kadınlara ve erkeklere “Yalnız değilsiniz” mesajı vermektir.

Hastalık normal seyrinde ilerlemektedir. Bilimadamları konuyla ilgili olarak bu hastalığın da tıpkı menopoz veya andropoz gibi algılanması gerektiğini, bunun bir dönem olduğunu ve bir süre sonra kendiliğinden geçebileceğini ileri sürmektedirler. Tıpta şu an için hiç bir ilaç geliştirilememiştir. Denekler fos çıkmıştır. Herhangi bir gelişme olduğu takdirde bu siteden yine gayriresmi olarak açıklaması yapılacaktır.


*35+ OLANLAR  OLMAYANLARA ANLATSIN;))) 

8 MART

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ

KUTLU OLSUN;)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: